Jak poprawić swoje umiejętności piłkarskie: Wskazówki od profesjonalnych graczyNie każdy urodził się z naturalną zdolnością do bycia profesjonalnym piłkarzem. To wymaga czasu, poświęcenia i praktyki, aby poprawić swoje umiejętności. Piłka nożna to ekscytująca gra, w której w jednej chwili lecisz po boisku, a w następnej jesteś sprintem w obronie. Tempo tej gry oznacza, że gracze muszą być w stanie myśleć szybko, jak również poruszać się szybko, jeśli chcą odnieść sukces w tym trudnym sporcie. Nie ma znaczenia, czy grasz w zespole szkolnym lub po prostu dla zabawy z przyjaciółmi, poprawa umiejętności piłkarskich może dać Ci ogromną przewagę nad innymi graczami. Każdy, kto chce się lepiej w tym fascynującym sporcie powinien zwrócić uwagę na te wskazówki ekspertów z profesjonalnych graczy piłki nożnej, dzięki czemu można zwiększyć swoją grę do nowego poziomu.

Praca stóp

Piłkarze używają swoich stóp do kontroli piłki, a wiele umiejętności, które są istotne dla gry, takie jak przekazywanie i dryblingu wymaga graczy do korzystania z ich stóp. Jeśli footwork nie jest w dobrej formie, będziesz walczyć, aby odnieść sukces na boisku piłkarskim, jak twój dotyk będzie biedny, przechodząc będzie niedokładne, a będziesz miał problemy z kontrolowaniem piłki. Możesz poprawić swoją pracę stóp, wykonując małe ćwiczenia z piłką nożną, aby trenować swoje stopy, aby zrobić to, co chcesz, aby zrobić, gdy grasz w prawdziwych gier. Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest umieszczenie dwóch stożków na ziemi i dryblować piłkę między stożkami podczas zmiany kierunków z zewnętrznej stopy.

Twórz dobre nawyki

Piłkarze mają piłkę u swoich stóp przez większość gry, więc musisz być w stanie kontrolować piłkę z pewnością siebie. Jeśli nie robisz rzeczy poprawnie, możesz być dając opozycji szansę wziąć piłkę od ciebie i wynik. Poprawisz swoje umiejętności gry w piłkę poprzez regularne ćwiczenie różnych typów podań. Możesz ćwiczyć rzucanie różnych podań, w tym długich podań, krótkich podań i przejść. Możesz także ćwiczyć drybling, próbując utkać sobie drogę wokół stożków lub innych graczy podczas dryblowania piłki. Jeśli chcesz być wielkim graczem piłki nożnej, trzeba tworzyć dobre nawyki, w tym praktykowanie umiejętności piłkarskich regularnie.

Ryzyko to część rozgrywki

Wielki piłkarz podejmuje ryzyko na boisku. Znają swoje mocne strony i jak je wykorzystać na swoją korzyść, a także znają swoje słabości. Jeśli nie podejmować ryzyka lub grać na swoje mocne strony, nie będzie miał tak udanej kariery, jak gdybyś podejmował ryzyko i grać na swoje mocne strony. W wielu przypadkach, najlepsze piłkarze nie są najbardziej wykwalifikowanych graczy, to gracze, którzy pracują najciężej i którzy są w stanie wykorzystać swoje naturalne zdolności do najlepszych ich możliwości. Możesz poprawić swoje umiejętności piłkarskie poprzez praktykowanie podejmowania strzałów i starają się poprawić swoją dokładność za każdym razem, gdy praktyka. Możesz również użyć bramkarza piłkarskiego i spróbować zapisać strzały. To pomoże Ci poprawić pewność siebie, gdy masz piłkę u stóp i jesteś w pobliżu bramki.

Najbardziej istotny jest cel

Jeśli chcesz poprawić się w piłce nożnej, musisz ustawić sobie cel i pracować w kierunku jego osiągnięcia. Można to zrobić poprzez ustawienie mini-cele przez cały sezon lub rok, lub można ustawić jeden duży cel, jak gra dla szkoły lub zespołu miasta. Możesz również postawić sobie za cel udział w lokalnym turnieju lub po prostu grać lepiej niż w poprzednim sezonie. Musisz ustalić realistyczne cele, a następnie zapisać je, abyś mógł śledzić swoje postępy. Musisz również śledzić swoje postępy, abyś mógł zobaczyć, jak blisko jesteś osiągnięcia swoich celów. Śledzenie postępów pomoże Ci utrzymać motywację i na dobrej drodze, abyś nie stracił z oczu swojego celu.

Wzmacniaj swoją siłę

Jeśli twoje umiejętności piłkarskie brakuje w niektórych obszarach, może masz opracowane złe nawyki w czasie w wyniku braku siły. Aby poprawić swoje umiejętności piłkarskie, może trzeba poprawić swoją ogólną siłę i elastyczność, co pomoże Ci mieć lepszą kontrolę nad piłką i uczynić swoje strzały bardziej dokładne. Możesz poprawić swoją siłę i elastyczność wykonując ćwiczenia w domu kilka razy w tygodniu. Możesz poprawić swoją siłę wykonując ćwiczenia takie jak przysiady i wypady, a możesz poprawić swoją elastyczność wykonując jogę lub inne ćwiczenia, które rozciągają mięśnie. Stanie się silniejszy jest jednym z najlepszych sposobów, aby poprawić swoje umiejętności piłkarskie, zwłaszcza jeśli brakuje w niektórych obszarach ciała.

Bieganie to podstawowy element

Jeśli masz zamiar być piłkarzem na każdym poziomie, musisz być w stanie dobrze biegać. To oczywiste, że piłka nożna jest sportem, który wymaga dużo biegania, ale trzeba też być wystarczająco sprawnym, aby utrzymać się przy piłce podczas biegu. Jeśli jesteś bez formy, będziesz pierwszą osobą, która zostanie zastąpiona na boisku i możesz nigdy nie dostać szansy na poprawę swoich umiejętności piłkarskich. Aby poprawić swoją sprawność sercowo-naczyniową, musisz regularnie biegać. Możesz zacząć od biegania na krótkie okresy czasu, jak pięć minut, i stopniowo budować do dłuższych okresów czasu, jak 30 minut lub więcej. Jeśli chcesz być lepszy w piłce nożnej, musisz być w stanie biegać tak długo, jak trwa gra. Pamiętaj, by regularnie się rozciągać, by zachować elastyczność mięśni i zmniejszyć ryzyko kontuzji.