Piłka nożna: Dla początkujących, średnio-zaawansowanych i zaawansowanychKażdy kocha piłkę nożną, więc dlaczego wydaje się, że jest tak niewielu ludzi, którzy faktycznie wiedzą, jak grać? Być może problem polega na tym, że przez lata prezentowaliśmy im nieco zagmatwane i mało pomocne wyjaśnienia na temat tego sportu. Dlatego stworzyliśmy ten przewodnik Soccer 101 - bo w rzeczywistości, to jest o wiele prostsze niż myślisz. Piłka nożna jest jednym z najbardziej popularnych sportów na świecie, a także jednym z najprostszych do nauczenia się. To nie trwa długo przed można rozpocząć grę jako część zespołu w lokalnej lidze, a nawet tylko na własną rękę, kopiąc wokół w swoim podwórku lub w szkole. Bez względu na to, jaki poziom jesteś obecnie lub gdzie można mieć nadzieję, aby dostać się do tej ekscytującej gry, ten artykuł daje wszystkie informacje, które trzeba zacząć grać od razu.

Podstawy

Po pierwsze, spójrzmy na podstawy piłki nożnej. To da nam podstawę, na której możemy budować naszą wiedzę o sporcie, i pomóc nam zrozumieć, co dzieje się na boisku podczas gry. Po pierwsze, musimy zrozumieć podstawowy sprzęt i wymiary pola. Piłki nożne - często nazywane "piłki nożnej" - zazwyczaj mierzą od 22 do 25 cali w obwodzie. Boiska piłkarskie są duże, prostokątne obszary, które są 100 jardów przez 62 jardów (dla regulowanej wielkości pola). Pole jest zwykle oznaczone serią grubszych linii, które wyznaczają obszary, w których gracze mogą stać, kopać piłkę i zdobyć posiadanie. Dwa najważniejsze obszary to pole karne i linia środkowa boiska, którym przyjrzymy się wkrótce.

Pozycje piłkarskie

Słowo "piłka nożna" pochodzi od słowa "stowarzyszenie", które jest odniesieniem do rodzaju gry, która jest rozgrywana. Stowarzyszenie" jest to, co nazywamy sport, który obejmuje zespoły 11 graczy i że jest rozgrywany z okrągłą piłkę. Piłka nożna jest najpopularniejszą grą towarzyską na świecie, w którą grają setki milionów ludzi w setkach krajów. Podstawowym założeniem piłki nożnej jest uzyskanie piłki w tył siatki więcej razy niż druga drużyna. Istnieją dwie drużyny na boisku w danym czasie, z każdej strony próbuje zdobyć jak najwięcej bramek, jak to możliwe, kopiąc piłkę do siatki drużyny przeciwnej. Aby zrobić to skutecznie, każda drużyna ma 11 zawodników na boisku w tym samym czasie. Ci gracze mają konkretne zadania i role do odegrania, aby zespół odniósł sukces. Spójrzmy na różne pozycje w drużynie piłkarskiej i role, które każda osoba ma podczas gry.

Zasady piłki nożnej

Gra ma kilka podstawowych zasad, ale są one dość proste. Piłka nożna to gra rozgrywana z okrągłą piłką na prostokątnym polu. Celem gry jest kopnięcie piłki do bramki drużyny przeciwnej. Zdobywasz bramkę uderzając piłkę podeszwą stopy, gdy piłka jest w powietrzu lub kopiąc ją do bramki bezpośrednio po tym, jak kolega z drużyny kopnął piłkę z gry. Piłka jest poza grą, gdy przekroczyła linię boczną lub wyszła poza boisko na trybuny. I wreszcie, dostajesz punkt, gdy kopiesz piłkę z gry, ponieważ druga drużyna kopie ją lub piłka wychodzi poza granice.

Ćwiczenia piłkarskie

Istnieje również wiele ćwiczeń piłkarskich, które mogą być używane, aby pomóc graczom poprawić swoje umiejętności. Niektóre będą trenować graczy, aby przejść dokładniej, podczas gdy inni pomogą im poprawić swoje umiejętności dryblingu i pracy stóp. Inne ćwiczenia pomogą graczom ćwiczyć ich zdolność do strzelania dokładnie i potężnie, a niektóre ćwiczenia będą koncentrować się na defensywnej pozycji i umiejętności. Istnieje wiele różnych ćwiczeń, które można wykorzystać, ale ważne jest, aby skupić się na umiejętnościach i obszarach, które chcesz , aby twoja drużyna poprawiła. Jeśli Twoja drużyna ma problemy z utrzymaniem posiadania piłki, możesz na przykład użyć ćwiczenia z podawaniem, które zmusza każdego gracza do utrzymania kontroli nad piłką przez określony czas, zanim będzie mógł podać ją do kolegi z drużyny.

Podstawy gry

Jak już wspomnieliśmy, piłka nożna jest grą rozgrywaną za pomocą okrągłej piłki na prostokątnym boisku. Celem gry jest wbicie piłki do bramki drużyny przeciwnej. Istnieje kilka podstawowych zasad, które należy zapamiętać podczas gry, ale będziesz musiał również zrozumieć wymiary pola i różne obszary pola, które są istotne dla gry. Pole jest zwykle oznaczone grubszymi liniami, które rozgraniczają obszary, w których gracze mogą stać, kopać piłkę i zdobywać posiadanie. Dwa najważniejsze obszary to pole karne i linia środkowa. Pole karne to miejsce, w którym kopiesz piłkę, jeśli otrzymasz karę, a linia środkowa to środkowa linia na boisku.

Dla początkujących

Utrzymanie się przy piłce i nauka dryblingu Jako początkujący, najważniejszą umiejętnością jaką możesz rozwinąć jest zdolność do utrzymania kontroli nad piłką. Chociaż możesz poprawić swoją zdolność do podawania piłki kolegom z drużyny i dokładnego kopania piłki, te rzeczy rozwiną się naturalnie z czasem, gdy będziesz ćwiczyć i grać częściej. Umiejętność dryblowania i utrzymywania się przy piłce to umiejętności, które możesz rozwijać od razu. Gdy nauczysz się kontrolować piłkę podczas poruszania się po boisku, o wiele łatwiej będzie Ci podawać piłkę kolegom z drużyny, strzelać na bramkę i bronić się przed przeciwnikami.

Dla średnio zaawansowanych graczy

Skup się na technikach podawania, strzelania i obrony Gdy nabierzesz doświadczenia w grze, będziesz chciał skupić się na poprawieniu swoich umiejętności dokładnego podawania piłki, mocnego kopania piłki i obrony przed przeciwnikami. Podawanie jest umiejętnością, nad którą możesz pracować niemal codziennie i którą możesz naprawdę poprawić dzięki świadomemu wysiłkowi. Spróbuj znaleźć kogoś, kto ma piłkę nożną i zacznij kopać z nim piłkę. Jak ćwiczyć przekazywanie piłki tam i z powrotem, będziesz chciał się upewnić, że jesteś przekazywanie piłki prawidłowo. Podczas przekazywania piłki, chcesz się upewnić, że piłka jest widoczna dla gracza, który chce przekazać, piłka podróżuje wokół właściwej ścieżki i po przejściu przez stopę po dokonaniu przejścia tak, że podróżuje z pełną prędkością.

Dla zaawansowanych graczy

Zmaksymalizuj swoją szybkość i zwinność Kiedy twoje umiejętności się poprawiają i stajesz się bardziej zaawansowany, będziesz chciał skupić się na poprawieniu swojej zwinności i szybkości. Zwinność to zdolność do szybkiego poruszania się i zmiany kierunku i jest to jedna z najważniejszych umiejętności w koszykówce, futbolu amerykańskim i piłce nożnej. Ćwicz swoje umiejętności zwinności, wykonując ćwiczenia zwinności, takie jak nagłe zatrzymania, shuffle i szybkie obroty. Możesz również poprawić swoją szybkość, biegając przez pewien czas, a następnie zwalniając, a następnie biegnąc przez pewien czas i ponownie zwalniając. To pomoże Ci przyzwyczaić się do zmiany prędkości na boisku i pomoże poprawić zwinność i szybkość.