Liga Sportów Regionalnych: Jak znaleźć sport odpowiedni dla siebieCzy masz skłonność do rywalizacji? Lubisz być aktywny i towarzyski? Szukasz sportu, który jest tańszy niż hokej czy piłka nożna, ale nadal daje możliwość poznania nowych ludzi, utrzymania formy i nawiązania nowych znajomości? Jeśli tak, to w Kanadzie nie brakuje sportów regionalnych. Od lacrosse po roller derby - w całym kraju istnieją setki zorganizowanych lig, w których gracze mogą sprawdzić swoje umiejętności na boisku, lodowisku lub torze. Dosłownie: Są to sporty, które obejmują książki; konkretnie sporty regionalne rozgrywane lokalnie. Od gier pick-up do zorganizowanych lig z sędziami i organem zarządzającym, istnieje prawie oszałamiająca różnorodność opcji dla każdego, kto jest zainteresowany uprawianiem sportu z innymi ludźmi. Oto kilka wskazówek, jak znaleźć odpowiedni dla siebie.

Podobnie jak wybieranie znaczącej drugiej osoby, najważniejszą rzeczą w przypadku sportu jest "dlaczego"

Jeśli masz miłość do gry, ruchów i strategii, rodzaj sprzętu, którego potrzebujesz do gry jest prawie bez znaczenia. Ale jeśli chcesz uczynić konkretny sport częścią swojego życia, powinieneś spróbować znaleźć jego wersję, która jest dla ciebie odpowiednia. Mając to na uwadze, ważne jest, aby zrozumieć, czym jest sport, czego wymaga i w co się pakujesz. Wiele regionalnych sportów ma różne poziomy umiejętności, więc poświęć trochę czasu, aby spojrzeć na to, co obejmuje każdy poziom gry. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze sportem, będziesz chciał się upewnić, że istnieje poziom, który jest dla Ciebie dostępny. Na przykład, jeśli jesteś zainteresowany grą w koszykówkę, możesz rozważyć ligę rekreacyjną w lokalnej siłowni, a nie dążyć do NBA. Zrozumienie, na jakim poziomie powinieneś zacząć, pomoże Ci uniknąć wspólnych pułapek, takich jak sfrustrowanie i rezygnacja.

Istnieją również rzeczy do rozważenia na temat kultury sportu. Jaka jest atmosfera? Czy jest to przyjazne miejsce? To może pomóc Ci zdecydować, czy jest to właściwe miejsce dla Ciebie

Podczas gdy ważne jest, aby wybrać odpowiedni dla siebie sport, ważne jest również, aby być dobrym sportowcem. Sport to świetny sposób na budowanie pewności siebie i nawiązywanie nowych znajomości, ale może też być pożywką dla toksycznych zachowań. Czy to na boisku, lodzie czy korcie, są ludzie, którzy będą próbowali cię zdruzgotać i sprawić, że poczujesz się źle. Będą ludzie, którzy będą się z ciebie śmiać, gdy upadniesz, którzy będą mówić za twoimi plecami, którzy celowo będą próbowali cię zranić i którzy nie będą podawać ci piłki. I nie musisz się z tym godzić. Jeśli w grze jest jakiś problem, nie bój się odezwać. Jeśli ktoś cię dręczy, znajdź trenera lub sędziego, który pomoże. Sport i rywalizacja powinny pomóc Ci rozwinąć się jako osoba i pomóc Ci zbudować pewność siebie. Jeśli ktoś sprawia, że czujesz się źle lub odbiera ci to, powiedz coś.

Może być trudno wiedzieć, czy sport jest dla Ciebie, dopóki faktycznie nie spróbujesz

Na szczęście wiele sportów oferuje darmowe sesje próbne lub gry drop-in, gdzie możesz wypróbować sport zanim się zaangażujesz. To może pomóc zawęzić pole i pomóc zdecydować, czy chcesz poświęcić się na cały sezon. Może to również pomóc zdecydować, czy jest to właściwy sport dla Ciebie. Ważne jest, aby spróbować kilku różnych sportów przed zainwestowaniem czasu i pieniędzy w jeden, aby upewnić się, że podejmujesz dobrą decyzję. Ważne jest, aby nie zobowiązywać się do sportu, dopóki nie spróbujesz go i nie będziesz wiedział, że jest dla Ciebie. Nie chcesz tracić czasu ani pieniędzy i nie chcesz być w sytuacji, w której jesteś nieszczęśliwy.

Jeśli jesteś zainteresowany grą w określonym sporcie, nie ma lepszego sposobu na znalezienie zespołu niż networking

Media społecznościowe ułatwiają znalezienie grup i zespołów, które są zainteresowane grą w te same sporty, które ty uprawiasz. Jeśli jest jakaś drużyna, do której szczególnie chcesz dołączyć, skontaktuj się z nią i zapytaj, jak możesz się zaangażować. Być może uda Ci się nawet znaleźć osoby, z którymi będziesz mógł grać nieformalnie lub na zasadzie drop-in. Poza mediami społecznościowymi istnieją również regionalne stowarzyszenia sportowe, które łączą ludzi w całym regionie. Znajdź ten, który reprezentuje sport, którym jesteś zainteresowany i sprawdź, czy organizują jakieś wydarzenia lub drużyny, do których możesz dołączyć.

Upewnij się, że ci się spodoba, zanim się zaangażujesz

Kiedy wybierzesz sport regionalny, upewnij się, że go polubisz, zanim się zapiszesz. Podczas gdy niektóre ligi mają tryouty i oferują szansę odejścia, jeśli nie jesteś zadowolony, inne są zobowiązaniem-pierwszym. Być może będziesz musiał uiścić opłatę, aby dołączyć do ligi, lub będziesz musiał zobowiązać się do określonej liczby gier lub praktyk, zanim będziesz mógł zrezygnować bez poczucia winy. Więc zanim zapiszesz się na cokolwiek, upewnij się, że to lubisz. Jeśli nie jesteś pewien co do danego sportu, spróbuj pójść na mecz, aby zobaczyć jak to jest lub zapytaj czy możesz spróbować swoich sił przed zapisaniem się. To pomoże Ci upewnić się, że Ci się spodoba, zanim się zobowiążesz.

Znalezienie odpowiedniego sportu dla ciebie może być wyzwaniem

To może być kuszące, aby po prostu wybrać pierwszy sport, który znajdziesz, że pasuje do Twojego harmonogramu i poziomu umiejętności. Jednak jeśli poświęcisz czas na zbadanie opcji i znalezienie odpowiedniego sportu dla siebie, będziesz bardziej skłonny do pozostania zaangażowanym w niego. A na dłuższą metę może to wiele zmienić.