Buty piłkarskie: Wszystko, co musisz wiedzieć o różnych typach butów piłkarskich.Piłka nożna to najpopularniejszy sport na planecie Ziemia. Z ponad 300 milionów aktywnych graczy i fanów, to nic dziwnego, że prawdopodobnie znasz kogoś, kto gra w piłkę nożną. Gra stała się tak popularna wśród mężczyzn, kobiet i dzieci na całym świecie, ponieważ jest to dość prosty sport do nauki, ale także wyzwanie, że nigdy nie znudzi się z nim. Piłka nożna wzrosła również w popularności z powodu finału Pucharu Świata FIFA staje się jednym z najbardziej oglądanych wydarzeń sportowych na Ziemi. Jeśli zdecydowałeś się wziąć swoją miłość do piłki nożnej krok dalej, grając go konkurencyjnie lub po prostu chcesz poprawić swoje umiejętności, aby dostać się do lokalnej ligi rekreacyjnej, to inwestowanie w dobrej pary butów piłkarskich jest niezbędne. Oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o różnych typach butów piłkarskich - czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Po pierwsze i najważniejsze, chcesz się upewnić, że Twoje buty piłkarskie są odpowiednie dopasowanie

Nie chcesz wydać dużo pieniędzy na parę butów piłkarskich tylko znaleźć, że są one zbyt małe, lub gorzej, nie pasują w ogóle. Knagi piłkarskie są w różnych rozmiarach i szerokościach, więc będziesz chciał znaleźć odpowiednią parę, która pasuje do Ciebie dobrze. Będziesz także chciał sprawdzić rodzaj ćwieków lub knagi, które są na dole butów piłkarskich. To będzie zależało od rodzaju powierzchni, na której będziesz grał. Jeśli grasz na miękkiej powierzchni, będziesz chciał się upewnić, że wybierasz buty piłkarskie z gumowymi ćwiekami na dole. Jeśli grasz na bardziej twardej powierzchni, możesz zdecydować się na buty piłkarskie ze śrubami na dole. Co najważniejsze, będziesz chciał się upewnić, że Twoje buty piłkarskie są lekkie i oddychające. Piłka nożna to dość wymagający fizycznie sport, więc będziesz chciał wybrać parę butów piłkarskich, które nie będą Cię obciążać. Będziesz także chciał się upewnić, że Twoje buty piłkarskie są dobrze wentylowane, ponieważ będziesz się pocić podczas gier i praktyk.

Korki do piłki nożnej i buty do gry na murawie

Buty piłkarskie są wykonane z bardzo twardej gumy lub plastikowych kolców na spodzie. Są one używane głównie przez graczy grających na boiskach z naturalną trawą, takich jak piłka nożna, rugby i futbol amerykański. Buty piłkarskie będą miały twardą gumę lub plastikowe kolce na spodzie, które zapobiegną ślizganiu się gracza na naturalnej trawie. Buty turfowe są przeznaczone do użytku na sztucznych boiskach. Mają one na spodzie bardziej miękką gumę lub plastikowe ćwieki. Pozwala to na lepszą trakcję na sztucznych nawierzchniach. Jeśli grasz na sztucznej powierzchni, takiej jak stadion kryty, który jest wykonany ze sztucznej trawy, buty turfowe są najlepszym rozwiązaniem. Knagi piłkarskie są zbyt twarde i powodują uszkodzenia nawierzchni. Buty turfowe są bardziej miękkie na powierzchni i pozwolą Ci grać na boiskach halowych z mniejszym ryzykiem ich uszkodzenia

Buty do biegania dla piłki nożnej

Buty do biegania najlepiej nadają się do gry na hali lub na sztucznej trawie. Sprawdzają się również na suchym, twardym podłożu. Buty do biegania są zaprojektowane tak, aby umożliwić Ci szybki bieg w linii prostej. Możesz nie być w stanie pivot lub zmienić kierunek szybko w parze butów do biegania. Po jasnej stronie, buty do biegania są lekkie i mają opływowy kształt, aby dać Ci przewagę nad konkurencją. Jeśli grasz na twardym polu, szybko rozerwiesz powierzchnię z parą butów do biegania. Możesz również skończyć z wieloma zwichniętymi kostkami i ściągniętymi mięśniami, jeśli grasz w butach do biegania na twardym polu. Buty do biegania najlepiej nadają się do gier halowych na sztucznych boiskach lub gier na suchym, twardym podłożu.

Buty piłkarskie na twardą murawę

Jeśli grasz na polu, które jest miękkie lub mokre, to będziesz chciał wybrać parę twardych butów piłkarskich. Możesz powiedzieć, że Twoje buty piłkarskie są twarde ziemi, jeśli mają śruby na dole. Firmowe buty do piłki nożnej są najbardziej popularnym rodzajem butów do piłki nożnej. Mogą być używane na każdej powierzchni, ale najlepiej używać ich na suchym, twardym polu. Będziesz chciał się upewnić, że wybierasz buty piłkarskie z twardą, ale elastyczną podeszwą. Twarde buty piłkarskie ziemi są najlepiej nadaje się do każdego rodzaju pogody, ale są one idealne dla suchych, słonecznych dni. Jeśli grasz na miękkim lub mokrym polu, możesz rozważyć zakup pary knag piłkarskich. Knagi piłkarskie są przeznaczone do twardych, suchych powierzchni, takich jak boiska piłkarskie, diamenty baseballowe i korty tenisowe. Są one również idealne do stosowania na twardych kortach.

Buty na sztuczna murawę

Buty na sztuczną trawę są przeznaczone do użytku na sztucznych boiskach, takich jak kryte stadiony. Spód butów piłkarskich ma bardziej miękką gumę lub plastikowy ćwiek, który jest przeznaczony na sztuczną trawę. Będziesz chciał się upewnić, że Twoje buty piłkarskie mają miękką podeszwę, ale są wystarczająco twarde, aby pomóc Ci szybko pivot. Jeśli grasz na sztucznym boisku, będziesz chciał również upewnić się, że Twoje buty piłkarskie mają lekką konstrukcję. Buty na sztuczną trawę to najlepsza opcja dla gier halowych na sztucznych boiskach. Jeśli grasz na boisku zewnętrznym, powinieneś wybrać parę butów piłkarskich, które są twardym podłożem lub parę knag piłkarskich.

Piłka nożna to świetny sport dla ludzi w każdym wieku i na każdym poziomie umiejętności

Możesz grać w nią z przyjaciółmi lub członkami rodziny, lub możesz dołączyć do lokalnej ligi. Wspaniałą rzeczą w piłce nożnej jest to, że nie trzeba być super fit lub mieć tony fantazyjnego sprzętu do gry. Wszystko czego potrzebujesz to para butów piłkarskich, piłka nożna i kilku przyjaciół. Jeśli jesteś nowy do piłki nożnej, będziesz chciał się upewnić, że wybierzesz parę butów piłkarskich, które są odpowiednie dla Twojego typu stopy. Będziesz także chciał się upewnić, że buty piłkarskie mają lekką i oddychającą konstrukcję, tak abyś nie był zbyt gorący lub spocony podczas gier i praktyk.