Treningi piłkarskie dla dzieci: Co rodzice powinni wiedziećW dzisiejszym cyfrowym świecie dzieci spędzają mniej czasu na zabawie na świeżym powietrzu. Na szczęście istnieje wiele zorganizowanych programów sportowych, które pomagają dzieciom uzyskać aktywność i nauczyć się nowych umiejętności w tym samym czasie. A jedna z najgorętszych możliwości, aby to zrobić? Piłka nożna. Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko aspiruje do zostania profesjonalnym graczem, czy po prostu lubi kopać piłkę w wolnym czasie, nauka gry w piłkę nożną może być dla niego doskonałym ujściem. Jednak nie wszystkie programy piłkarskie dla młodzieży są takie same.

Czym jest młodzieżowa piłka nożna?

Kiedy Twoje dziecko wyraża zainteresowanie grą w piłkę nożną, istnieje kilka ważnych czynników, które należy podjąć przed podpisaniem ich do konkretnego programu. Ten artykuł obejmuje wszystko, co musisz wiedzieć o Youth Soccer - od kwestii bezpieczeństwa do standardów wydajności - dzięki czemu można pewnie wspierać swoje dziecko, jak zaczynają to ekscytujące nowe przedsięwzięcie.

Piłka nożna młodzieżowa to sport zespołowy, w który mogą grać osoby w każdym wieku i o różnych zdolnościach, od niemowląt do dorosłych. Najbardziej rozpowszechniony kodeks piłkarski na świecie, formalne zasady tego sportu zostały ustanowione w Anglii przez The Football Association w 1863 roku. Podczas meczów piłki nożnej, dwie drużyny na zmianę próbują zdobyć bramki, kopiąc piłkę w siatkę drużyny przeciwnej. Drużyna z największą liczbą goli na koniec gry wygrywa.

Chociaż istnieje kilka odmian gry, najbardziej powszechna jest piłka nożna stowarzyszeniowa (lub "piłka nożna"), która jest rozgrywana jako sport lub działalność rekreacyjna przez młodzież, dorosłych i grupy seniorów. Oprócz różnych rodzajów szkolenia umiejętności i meczów, piłka nożna dla młodzieży może zapewnić dzieciom korzyści, takie jak poprawa zdrowia i samopoczucia psychicznego. Ważne jest jednak, aby wybrać program, który pasuje do umiejętności i poziomu sprawności dziecka, jak również jego osobiste zainteresowania.

Jak znaleźć odpowiedni program trenerski w piłce nożnej

Znalezienie odpowiedniego programu piłkarskiego dla swojego dziecka jest ważną decyzją, ponieważ pomoże im rozwinąć swoje umiejętności piłkarskie i mieć pozytywne doświadczenia z uprawianiem tego sportu. Przed rozpoczęciem wyszukiwania, ważne jest, aby myśleć o kilku kluczowych czynników, takich jak poziom umiejętności dziecka i harmonogram.

Na przykład, najlepiej jest wybrać program, który jest nastawiony na obecny poziom umiejętności dziecka, a nie bardziej konkurencyjny zespół, który może nie być dobrym dopasowaniem. Dodatkowo, będziesz chciał wybrać program, który pasuje do harmonogramu Twojego dziecka (np. taki, który oferuje praktyki po szkole). Wreszcie, oceniając potencjalne programy, ważne jest, aby przyjrzeć się filozofii trenerskiej każdego z nich, obiektowi i ogólnemu podejściu do sportu.

Trenerzy i coachowie: kim są?

Jak w przypadku każdej aktywności młodzieżowej, kluczowe jest ustalenie, czy wybrany program ma wykwalifikowanych pracowników. Oceniając program trenerski w piłce nożnej, najlepiej sprawdzić następujące kwestie:

 • Akredytacja: W Stanach Zjednoczonych, piłka nożna dla młodzieży jest zarządzana przez United States Youth Soccer Association (USYSA), który ustanawia wytyczne dla organizacji piłkarskich dla młodzieży. Ważne jest, aby sprawdzić, czy program dziecka jest powiązany z USYSA i / lub innych lokalnych organizacji.
 • Kwalifikacje: Upewnij się, że personel trenerski programu ma odpowiednie certyfikaty i / lub doświadczenie w trenowaniu graczy piłki nożnej młodzieży.
 • Obiekt: Przyjrzyj się dokładnie programowi obiektu, w tym wielkości i stanu obszaru gry, jak również czystości obiektu.

Rozwój umiejętności piłkarskich dla dzieci

Istnieje kilka kluczowych umiejętności, które wszyscy aspirujący piłkarze powinni rozwijać w młodym wieku. Na przykład, drybling, podawanie i strzelanie są trzy podstawowe umiejętności dla wszystkich piłkarzy, aby opanować. Inne ważne umiejętności piłkarskie dla dzieci do rozwoju obejmują:

 • Agility: Agility to zdolność do szybkiej zmiany kierunków podczas gry. Bramkarze i obrońcy polegają na zwinności, aby dokonać szybkich zmian i reagować na możliwości zdobycia bramki.
 • Szybkość: Szybkość to tempo, w jakim zawodnik może pokonać dany dystans. Szybkość jest ważna na wszystkich pozycjach, ale szczególnie cenna jest dla napastników, którzy muszą znaleźć się na pozycji do wykończenia okazji bramkowych.
 • Siła: Siła to zdolność do wykorzystania mięśni do wywierania siły. Siła jest ważna na wszystkich pozycjach, ale jest szczególnie ważna dla pomocników i napastników, którzy muszą wygrywać piłki w środku pola i wykonywać trudne biegi w kierunku bramki.
 • Wytrzymałość: Wytrzymałość to zdolność do utrzymania danego poziomu aktywności fizycznej przez długi okres czasu. Napastnicy, obrońcy i bramkarze polegają na wytrzymałości, aby grać na wysokim poziomie przez cały mecz.

Fitness, dobre samopoczucie i odżywianie dla piłkarzy

 • Podczas gdy umiejętności piłkarskie są ważne, równie istotny jest poziom sprawności fizycznej zawodnika. Można go rozwijać poprzez szereg ćwiczeń, w tym:
 • Trening zwinności: Trening zwinności może być tak prosty jak drybling z piłką do koszykówki, lub tkanie w i poza pachołkami.
 • Trening siłowy: Trening siłowy jest ważną częścią kondycji piłkarskiej i można go osiągnąć za pomocą wolnych ciężarów i taśm oporowych.
 • Sprint: Sprintowanie jest doskonałym sposobem na budowanie sprawności sercowo-naczyniowej i może być wykonywane na torze lub wewnątrz krytej siłowni.
 • Elastyczność: Aby zapobiec urazom, ważne jest, aby regularnie wykonywać odcinki. Medytacja: Medytacja może być używana, aby pomóc uspokoić się przed grą lub pomóc zasnąć po stresującej grze.