Jak wybrać odpowiednie rękawice bramkarskie dla piłki nożnejBramkarze potrzebują specjalnych rękawic do piłki nożnej, które zapewniają ochronę i zwiększają wydajność. Potrzebują rękawic o specjalnych właściwościach, które chronią ich dłonie i poprawiają ich zdolność do łapania, rzucania i ratowania piłki. To, czego potrzebujesz, to rękawice bramkarskie do piłki nożnej, która spełnia Twoje potrzeby. Wszyscy wiemy, jak ważna jest rola bramkarza w grze w piłkę nożną. Podczas gdy gracze z pola są tymi, którzy strzelają gole, to opiekun jest tym, który ich powstrzymuje. Dobry bramkarz może zrobić lub złamać zespół. W rzeczywistości, niektórzy twierdzą, że bramkarstwo jest jeszcze bardziej wymagająca pozycja niż bycie outfield player, ponieważ bramkarz ma mniej czasu na reakcję i przygotowanie do strzałów na bramkę. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które uwielbiają grać jako bramkarz, to nadszedł czas, aby zainwestować w wysokiej jakości rękawice bramkarskie.

Czego szukać w rękawicach bramkarskich?

Jest wiele rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie rękawic bramkarskich. Chcesz mieć pewność, że otrzymasz najlepszą ochronę dla swoich rąk, że rękawice są dopasowane, ale nie za ciasne i że pozwalają na najlepszy chwyt piłki. Rękawice muszą być również wystarczająco trwałe, aby wytrzymać wiele sezonów gry.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar rękawic bramkarskich?

Jeśli kupisz zbyt duże rękawice, prawdopodobnie będą Ci spadać z rąk podczas gry. Jeśli są zbyt małe, mogą być niewygodne w noszeniu i nie będą chronić Twoich dłoni tak dobrze, jak powinny. Ważne jest, aby zmierzyć swoją dłoń przed zakupem rękawic bramkarskich.

Najlepszym sposobem jest owinięcie kartki papieru wokół dłoni, zaznaczenie miejsca, w którym się kończy, a następnie zmierzenie odległości linijką. Szukaj rękawic, które są o jeden lub dwa cale krótsze niż zmierzony rozmiar dłoni. Krótsza długość pozwoli na lepsze dopasowanie, dzięki czemu rękawice będą pewnie leżeć na dłoniach, nawet podczas szybkiej i agresywnej gry.

Jaki jest najlepszy materiał na rękawice bramkarskie?

Będziesz chciał się upewnić, że rękawice, które wybierzesz, są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są trwałe i odporne. Najlepsze materiały na rękawice bramkarskie to skóra i skóra syntetyczna. Skóra jest mocna i trwała, a skóra syntetyczna jest lekka i oddychająca. Należy upewnić się, że wybrane rękawice mają odpowiednią ilość wyściółki, aby chronić dłonie. Nie chcemy czuć się jak w rękawicach bokserskich, ale nie chcemy też zbyt cienkich rękawic, które nie zapewniają wystarczającej amortyzacji.

Dodatkowe cechy, których należy szukać w dobrych rękawicach?

Istnieje kilka innych cech, które możesz chcieć szukać w swoich rękawicach. Po pierwsze, chcesz się upewnić, że rękawice, które wybierzesz, mają pasek w poprzek tylnej części dłoni. Pasek ten pomaga utrzymać rękawice na miejscu i zmniejsza prawdopodobieństwo, że spadną one z rąk podczas gry. Należy również upewnić się, że wybrane rękawice mają lepki uchwyt na dłoniach. To powinien być antypoślizgowy uchwyt, który pomoże Ci mieć lepszą kontrolę nad piłką.

Czego szukać w rękawicach bramkarskich

Podczas zakupów najlepszych piłkarskich rękawic bramkarskich, jest kilka kluczowych rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę. Te czynniki pomogą Ci wybrać dobrą parę, która będzie chronić Twoje ręce i trwać przez długi czas. Poniżej przedstawiamy ważne czynniki, które należy rozważyć podczas zakupów rękawic bramkarskich:

 • Materiały - Jakie są materiały użyte w rękawicach? Czy są mocne? Czy są oddychające? Jak będą się trzymać w czasie? Czy są lepsze na mokrą czy suchą pogodę?
 • Dopasowanie - Jak dobrze rękawice pasują do Twoich dłoni? Czy są wystarczająco dopasowane, aby nie spadały? Czy są zbyt ciasne?
 • Grubość - Jaka jest grubość rękawic? Czy zapewniają wystarczającą ochronę, a jednocześnie nie są zbyt obszerne?
 • Cięcie - Jak łatwo jest ciąć w rękawicach? Czy pozwalają na prawidłowe łapanie i rzucanie piłki?
 • Wsparcie nadgarstka - Czy rękawice oferują odpowiednie wsparcie nadgarstka? Jaki jest rodzaj tego wsparcia?
 • Chwyt - Jak dobrze rękawice chwytają piłkę? Czy chwyt jest wystarczająco mocny, aby utrzymać mokrą piłkę?

Najlepsze rękawice piłkarskie dla bramkarzy

Jeśli chodzi o wybór najlepszych piłkarskich rękawic bramkarskich dla mężczyzn, dostępnych jest kilka świetnych opcji. Każda z tych rękawic piłkarskich została zaprojektowana tak, aby chronić dłonie podczas gry, oferując dopasowanie i doskonałą przyczepność. Wszystkie te rękawice są trwałe i oferują dobrą ochronę dla Twoich rąk. Oto niektóre z najlepszych piłkarskich rękawic bramkarskich:

 • adidas Performance Men's Goalkeeper Gloves - Są to jedne z najlepszych piłkarskich rękawic bramkarskich na rynku. Są one zaprojektowane z miękką syntetyczną skórą dłoni, zapewniając doskonałą przyczepność i komfort. Mają również oddychającą siatkę z tyłu, dzięki czemu są idealne dla wszystkich warunków pogodowych. Mają dopasowanie i wsparcie nadgarstka, dzięki czemu są świetnym wyborem dla każdego gracza.
 • Uhlsport Men's Goalkeeper Gloves - Rękawice bramkarskie do piłki nożnej Uhlsport są zaprojektowane z lekką konstrukcją, dzięki czemu są świetnym wyborem dla każdego gracza. Posiadają dłoń ze skóry syntetycznej z silikonowym nadrukiem, zapewniając doskonałą przyczepność i trwałość. Mają również oddychającą siatkę z tyłu, dzięki czemu są idealne na każde warunki pogodowe.
 • Nike Premier Men's Goalkeeper Gloves - To świetne piłkarskie rękawice bramkarskie, które są przeznaczone na każde warunki pogodowe. Mają konstrukcję Dri-FIT, dzięki czemu są lekkie i oddychające. Mają dłoń ze skóry syntetycznej z silikonowym nadrukiem i syntetyczną cholewkę, dzięki czemu są długotrwałe i trwałe. Zostały również zaprojektowane z ergonomicznym dopasowaniem i zamknięciem na jedną przerwę, dzięki czemu są wygodne w noszeniu.

Jak dbać o rękawice bramkarskie

Po zakupie rękawic bramkarskich, kluczem do utrzymania ich w dobrym stanie jest odpowiednie dbanie o nie. Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać swoje rękawice i sprawić, by służyły Ci jak najdłużej, oto kilka wskazówek, jak dbać o swoje rękawice:

 • Czyść rękawice po każdej grze - Kiedy skończysz grę, upewnij się, że poświęcisz czas na wyczyszczenie rękawic. Pozwoli to utrzymać je w dobrym stanie i zapobiegnie gromadzeniu się bakterii i brudu.
 • Przechowuj je w chłodnym, suchym miejscu - Jeśli chcesz, aby Twoje rękawice pozostały w dobrym stanie, musisz je odpowiednio przechowywać. Pamiętaj, aby trzymać je w chłodnym, suchym miejscu, gdzie nie ulegną zniszczeniu.