Najlepsze porady piłkarskie dla dzieci: Jak sprawić, by zaczęły na właściwej stopieZaangażowanie dzieci w sport jest jedną z najbardziej pozytywnych rzeczy, jakie możesz zrobić, aby pomóc im dorosnąć. To nie tylko daje im zdrowe ujście dla ich energii, ale także uczy ich cennych umiejętności, które będą nosić ze sobą przez resztę życia. Piłka nożna, jako jeden z najszybciej rozwijających się sportów zespołowych na świecie, ma wiele korzyści dla dzieci. Nie tylko gra w piłkę nożną poprawia koordynację ręka-oko i czas reakcji, ale także pomaga młodym graczom rozwijać umiejętności społeczne i utrzymuje je w dobrej kondycji. Jednak uzyskanie dziecka w piłkę nożną nie jest łatwe. Istnieją tysiące programów młodzieżowych tam, wszystkie z różnych wymagań wstępnych. Aby pomóc Ci zacząć Twoje dziecko na właściwej stopie, oto nasze najważniejsze wskazówki, jak sprawić, aby Twoje dziecko zaczęło na właściwej drodze, jeśli chodzi o piłkę nożną.

Daj dziecku piłkę nożną i naucz je podstaw

Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to zdobyć dla swojego dziecka piłkę nożną. Jest to najlepszy sposób, aby wprowadzić je do podstaw gry. Gdy mają piłkę w domu, mogą ćwiczyć drybling, przekazywanie i strzelanie, kiedy tylko chcą. Chociaż piłka może zgubić się w kuchni lub zostać nadepnięta raz lub dwa razy, jest to niewielka cena za godziny zabawy, które dziecko z niej wyniesie. Ćwicząc podawanie, drybling i strzelanie, Twoje dziecko poprawi swoją koordynację i koordynację ręka-oko. Zacznie również budować pewność siebie w miarę doskonalenia swoich umiejętności.

Znajdź renomowanego trenera piłki nożnej lub program

Znalezienie renomowanego trenera piłki nożnej lub programu nie tylko pomaga znaleźć odpowiedni program dla swojego dziecka, ale także pomaga im uzyskać sprzęt piłkarski, którego potrzebują do gry. Czy szukasz lokalnej ligi piłkarskiej lub elitarnego programu podróży, można znaleźć trenerów piłki nożnej i programów poprzez wyszukiwanie online. Jest to również dobry pomysł, aby odwiedzić lokalne stowarzyszenie piłkarskie i dowiedzieć się, jakie programy są dostępne w Twojej okolicy. Inną opcją jest dołączenie do klubu piłkarskiego. Wiele klubów oferuje programy coachingowe dla początkujących, jak również rekreacyjnych i konkurencyjnych drużyn piłkarskich.

Określ, jakim typem gracza jest twoje dziecko

Jak twoje dziecko się starzeje, mogą chcieć specjalizować się w pewnej pozycji na boisku piłkarskim. Jednak zanim pozwolisz im specjalizować się, upewnij się, że mają solidne podstawy we wszystkich trzech podstawowych umiejętności piłkarskich: drybling, przekazywanie i strzelanie. Drybling - Drybling jest aktem przenoszenia piłki (z nogami), zamiast poruszać stopy, aby przenieść piłkę. Dobry piłkarz może dryblować piłkę bardzo szybko i utrzymać kontrolę nad nią pod presją obrońców. Podanie - Podanie jest sztuką kopania piłki do kolegi z drużyny z zamiarem uczynienia go osiągnąć swoje stopy bez uczynienia go odbić od niego lub uczynić go zatrzymać. Jest to kluczowy element wszystkich gier piłkarskich, ponieważ łączy zawodników razem i pomaga obu zespołom zdobywać bramki. Strzelanie - Strzelanie jest aktem próby zdobycia bramki poprzez kopanie piłki z siłą i dokładnością w kierunku bramki. Jest to jedna z najważniejszych umiejętności piłkarskich, ponieważ gra jest zakończona, gdy tylko piłka wpadnie do bramki.

Decydując się na najlepszy typ buta piłkarskiego

Kiedy Twoje dziecko po raz pierwszy zaczyna grać w piłkę nożną, mogą potrzebować buta piłkarskiego z większym wsparciem i amortyzacją, aby pomóc im przyzwyczaić się do sportu. Jak stają się bardziej doświadczeni, mogą chcieć buta z mniejszym wsparciem i większą elastycznością. Na szczęście istnieje wiele rodzajów butów piłkarskich dla różnych poziomów umiejętności i typów stóp. Zanim pozwolisz dziecku wybrać parę knag piłkarskich, upewnij się, że są one odpowiednim typem dla ich poziomu umiejętności i typu stopy.

Zapewnij dziecku odpowiedni sprzęt

Jak Twoje dziecko dostaje coraz bardziej do piłki nożnej, będą one potrzebne ich własne mundur piłkarski. Jednak nie chcesz wydać fortuny na zakup sprzętu piłkarskiego dla swojego dziecka. Na szczęście istnieje wiele stron internetowych, które sprzedają używany sprzęt piłkarski po obniżonej cenie. Inną opcją jest sklep dla zniżki sprzęt piłkarski na koniec każdego sezonu piłkarskiego. Możesz także zapytać trenera dziecka, czy mają jakieś używany sprzęt który mogą przekazać nowym graczom. .

Gotowi do nowych przygód?

Piłka nożna jest jednym z najlepszych sportów zespołowych dla dzieci. Nie tylko jest świetnym ćwiczeniem, ale także pomaga poprawić koordynację ręka-oko i czas reakcji. Najlepszym sposobem, aby Twoje dziecko zaczęło grać w piłkę nożną jest zdobycie piłki nożnej i nauczenie ich podstaw. Gdy mają piłkę, mogą ćwiczyć drybling, przekazywanie i strzelanie, kiedy tylko chcą. Gdy dziecko jest zainteresowane piłką nożną, znaleźć renomowanego trenera lub programu i określić, co pozycja chcieliby grać. Po dziecko ma podstawy w dół, mogą zdecydować, które stanowisko chcieliby grać. Z tych wskazówek, Twoje dziecko będzie na ich drodze do stania się profesjonalistą piłki nożnej w krótkim czasie.