Rozwój umiejętności piłkarskich: Najlepsze wskazówki dla początkującychPiłka nożna jest jednym z najpopularniejszych sportów na świecie, z szacunkową liczbą 3 miliardów fanów. Jest to również najszybciej rozwijający się sport wśród młodych dorosłych w Ameryce i na całym świecie. Ale jak w każdym sporcie, to może być zastraszające dla początkujących. Na szczęście istnieje kilka łatwych sposobów, aby rozpocząć swoją drogę do zostania profesjonalistą piłki nożnej. Jeśli zawsze marzyłeś o byciu profesjonalnym graczem piłki nożnej, ale nigdy nie miał okazji grać przed, teraz jest twój czas! Na szczęście dla Ciebie, to nigdy nie było łatwiej nauczyć się grać w piłkę nożną niż teraz. Jeśli chcesz zostać zawodowym graczem i kochasz ćwiczyć nowe umiejętności każdego dnia, czytaj dalej nasz artykuł i dowiedz się więcej o rozwijaniu własnego zestawu umiejętności jako piłkarz.

Dlaczego piłka nożna?

Zanim dostaniemy się do nitty-gritty jak poprawić swoje umiejętności piłkarskie, może być zadając sobie pytanie, dlaczego należy nawet grać w piłkę nożną w ogóle. Po tym wszystkim, istnieją dziesiątki innych sportów tam, więc dlaczego piłka nożna? Cóż, spójrzmy na kilka powodów, dlaczego piłka nożna jest świetnym sportem do gry:

  • Jest to sport zespołowy - Jeśli jesteś kimś, kto uwielbia być towarzyski i kocha pracę zespołową zaangażowaną w sport, piłka nożna może być świetnym wyborem dla Ciebie. Jest to jedna z najlepszych rzeczy o piłce nożnej - nie można grać dobrze na własną rękę, więc będziesz musiał nauczyć się grać dobrze z innymi.
  • Jest to pełny trening ciała - W przeciwieństwie do wielu innych sportów, piłka nożna wymaga, aby użyć całego ciała - zarówno wewnątrz i na zewnątrz pola. Z tego powodu jest to świetny trening cardio i może nawet pomóc poprawić ogólny stan zdrowia.
  • Możesz grać w każdym wieku - W przeciwieństwie do wielu innych sportów, gdzie można rozpocząć grę tylko w określonym wieku, można rozpocząć grę w piłkę nożną w każdym wieku. W rzeczywistości, dzieci w wieku zaledwie 3 lat mogą zacząć grać w piłkę nożną!
  • Jest to wyzwanie psychiczne - Inną wspaniałą rzeczą w piłce nożnej jest to, że nie jest to tylko wyzwanie fizyczne. Poza samym bieganiem po boisku, będziesz musiał nauczyć się kontrolować swoje emocje i myśleć szybko. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy grasz konkurencyjnie i w turniejach.

Podstawy

  • Zdobądź kondycję - Jak w przypadku każdego sportu, będziesz musiał upewnić się, że jesteś wystarczająco sprawny fizycznie, aby zacząć grać. Piłka nożna to szybka gra, która wymaga dużo biegania, więc będziesz musiał być w dobrej formie, aby nadążyć za konkurencją.
  • Praktyka strzelania - Jeśli chcesz być dobrym strzelcem, musisz ćwiczyć. To może wydawać się oczywistą wskazówką, ale zdziwiłbyś się, jak często ludzie nie biorą swoich własnych rad. Możesz ćwiczyć strzelanie z kilkoma przyjaciółmi lub nawet samemu.
  • Rozwijaj swoją pracę stóp - Praca stóp jest jedną z najważniejszych umiejętności, które możesz mieć jako piłkarz. W rzeczywistości, niektórzy nawet mówią, że jest to ważniejsze niż posiadanie silnego strzału. Więc upewnij się, że ćwiczysz ją tak często, jak tylko możesz.

Nie obawiaj się porażek

Jeśli jest jedna rzecz, którą powinieneś zabrać z tego artykułu, to jest to, że nie należy bać się porażki. Wielu młodych piłkarzy boi się bał się, boi się mieć zły mecz, a nawet po prostu przegapić strzał. Problem z tym nastawieniem jest to, że może to prowadzić do bycia zbyt ostrożnym, co może prowadzić do nie naprawdę grać swoją najlepszą grę. Więc zamiast martwić się o bałagan, skup się na faktycznej poprawie swoich umiejętności.

Ważne jest, aby popełniać błędy, gdy uczysz się nowej umiejętności, lub nigdy nie będzie w pełni zrozumieć, co robisz źle. Jest to szczególnie prawdziwe w piłce nożnej, gdzie musisz być szybki na nogach, podejmować szybkie decyzje i mieć świetną pracę stóp. Więc nie bój się popełniać błędów i grać w swoją grę - z pełnym zaufaniem.

Pamiętaj praktyka czyni mistrza

Istnieje niewiele lepszych sposobów na poprawienie swoich umiejętności piłkarskich niż ćwiczenie na własną rękę. Chociaż możesz myśleć, że jest to strata czasu lub że wolisz być na boisku z przyjaciółmi, praktyka pomoże Ci jak najlepiej wykorzystać swój czas i rozwijać swoje umiejętności w znacznie szybszym tempie.

Istnieje kilka umiejętności, które można ćwiczyć na własną rękę, w tym strzelanie i drybling. Strzelanie jest świetne do ćwiczenia, ponieważ można to zrobić na swoim podwórku lub nawet w piwnicy, a drybling jest umiejętnością, którą można zrobić po prostu wszędzie.

Jeśli chcesz podnieść swoją grę jeszcze bardziej, możesz również spróbować dołączyć do klubu sportowego. Przebywanie w otoczeniu innych graczy pomoże Ci poprawić się szybciej i zmotywuje Cię do włożenia więcej godzin na boisku.

Wykorzystaj w pełni swoje środowisko

Jeśli nie masz dostępu do boiska piłkarskiego, nie oznacza to, że nie możesz ćwiczyć swoich umiejętności. W rzeczywistości możesz ćwiczyć prawie każdą umiejętność, którą musisz poprawić na boisku do koszykówki. Gdy jesteś w środku sali gimnastycznej, możesz ćwiczyć strzelanie, drybling, a nawet bronić samemu. Kiedy jesteś na zewnątrz, możesz ćwiczyć podawanie i odbieranie podań. Możesz zrobić wszystko, czego potrzebujesz, aby poprawić swoją grę po prostu będąc kreatywnym z przestrzeni i czasu.

Możesz również w pełni wykorzystać swoje środowisko, dołączając do lokalnego klubu piłkarskiego lub idąc na mecz w swojej okolicy. Będąc wokół innych graczy, będziesz w stanie nauczyć się nowych umiejętności, poznać nowych ludzi i zobaczyć, jak inni piłkarze grają w grę.