Dziś jest: Środa, 17 Wrzesień 2014 r.
  • Home - Bydgoski Klub Sportowy „Chemik”
  • Kontakt - Bydgoski Klub Sportowy „Chemik”
http://bkschemik.com.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/863978ochem_ok.jpg http://bkschemik.com.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/901807DSC02759_ok.jpg http://bkschemik.com.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/948082DSC02726_ok.jpg http://bkschemik.com.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/841549DSC02740_ok.jpg http://bkschemik.com.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/397879DSC02708_ok.jpg http://bkschemik.com.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/282312DSC02711_ok.jpg
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sekcje sportowe


Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: Unable to open '//cache//3_ZAWODNICY_LEGI_WARSZAWA_SRUTWA_MIECIEL_W_NATARCIU_thumb.jpg' for writing: Permission denied in /plugins/content/rokbox/imagehandler.php on line 111

Sekcja piłki nożnej

Piłka nożna ma w historii klubu BKS „Chemik” piękną tradycję w upowszechnianiu sportu w ogóle, w rozwijaniu kultury fizycznej oraz w dostarczaniu mieszkańcom Łęgnowa, później Kapuścisk i Wyżyn, a także pozostałej części miasta Bydgoszczy bogatych przeżyć, jak również przyjemnej rozrywki.

W okresie 60-ciu lat działalności klubu wychowało się w tej sekcji wielu świetnych piłkarzy, którzy dostępowali zaszczytu reprezentowania barw narodowych, występowali w spotkaniach międzypaństwowych, uczestniczyli w Mistrzostwach Świata. Byli i tacy, którzy pomnażając umiejętności nabyte w „organizmie” klubu przyfabrycznego, występowali z powodzeniem w zespołach I i II- ligowych tak krajowych, jak i zagranicznych. Obecnie piłka nożna jest największą i najliczniejszą sekcją w klubie, w którym dziewięć zespołów bierze udział w rozgrywkach na poszczególnych szczeblach.

Do najwybitniejszych byłych piłkarzy związanych z klubem BKS „Chemik” należą m.in.: Stefan Majewski, Adam Kensy, Ryszard Ługowski, Paweł Zawadzki, Ryszard Przygodzki, Andrzej Czyżniewski, Roman Bembnista, Piotr Burlikowski, Krzysztof Arndt, Waldemar i Dariusz Jaskólscy, Mirosław Milewski, Andrzej Michalczuk, Radosław Wróblewski, Karol Bilski, Michał Szeremet, Damian Świerblewski, Adam Kardasz.

Czytaj dalej
   

Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: Unable to open '//cache//11_SIATKARZE_thumb.jpg' for writing: Permission denied in /plugins/content/rokbox/imagehandler.php on line 111

Sekcja piłki siatkowej

Od wielu lat systematyczna praca szkoleniowa sekcji siatkówki zaowocowała czwartym miejscem sekcji w rankingu Ministerstwa Sportu i Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego. Zespół juniorów starszych zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w roku 2008.

Wielokrotnie zespoły młodzieżowe grały w finałach Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.

Najlepszy zawodnik to wychowanek Klubu Michał Winiarski - W-ce Mistrz Świata Seniorów, Mistrz Świata Juniorów, uczestnik Olimpiady, zdobywca Pucharu Polski, medalista Mistrzostw Polski, uczestnik Ligi Światowej, zdobywca z zespołem Itas Trentino (Włochy) I miejsca w Lidze Mistrzów (zobacz więcej w Wikipedii)

Czytaj dalej
   

Sekcja szachów

Sekcja szachowa swoje początki miała w okresie 1950-1958 roku. Kryzys trwał do 1982 roku. Wówczas to inny bydgoski klub szachowy grający w I lidze, Formet uległ rozpadowi. BKS Chemik przyszedł z pomocą zawodnikom i działaczom. Drużyna pod nowymi barwami kroczy od zwycięztwa do zwycięztwa.

1982 - brązowy medal Drużynowych Szachowych Mistrzostw Polski;

1983 - wicemistrzostwo Polski w grze błyskawicznej kobiet;

1983 - brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski;

1984 - złoty medal Mistrzostw Polski Kobiet w grze błyskawicznej;

1984 - mistrzostwo Polski Juniorów;

1985 - mistrzostwo Polski Kobiet - Małgorzata Wiese;

1988 - wicemistrzostwo Polski Kobiet - Małgorzata Wiese;

Analizując drużynowe rozgrywki w latach następnych zespół seniorów występuje ze zmiennym szczęściem w I i II lidze.

Strona internetowa sekcji szachowej: www.bkschemik.blox.pl

Sekcja szachowa odniosła wiele sukcesów. Małgorzata Wiese w roku 1988 została W-ce Mistrzynią Polski. W roku 1982 powołana do reprezentacji olimpijskiej.

Juniorzy „Chemika” w 1982 r. zostali W-ce Mistrzami Polski.

Drużyna Seniorów została trzecią drużyną szachową w kraju.

Seniorskie szachy reprezentowane są ze zmiennym szczęściem, na przemian I, II liga - obecnie II liga.

Czytaj dalej
   

Sekcja brydża

Zawodnicy BKS „Chemik” wielokrotnie uczestniczyli w rozgrywkach I ligi państwowej - odnieśli kilka sukcesów w zawodach rangi krajowej roku 2008.

Para Aleksander Skop-Adam Wujków wygrała Turniej O Puchar Targów Poznańskich z cyklu Grand Prix Polski 2008 - startowały 223 pary.

Para Roman Wachowiak-Grzegorz Rojewski po wygraniu eliminacji wojewódzkich zajęła 8 msc w finale Mistrzostw Polski Par w Klasyfikacji Generalnej 49 Międzynarodowego Kongresu Brydżowego w Sopocie

Roman Wachowiak zajął indywidualnie 3 msc, a Aleksander Skop 8 msc, sklasyfikowano 540 brydżystów.

W zawodach rangi okręgowej brydżyści BKS Chemik zajmują 5 kolejnych czołowych pozycji.

W klasyfikacji Grand Prix okręgu, prowadzi Grzegorz Rojewski przed Romanem Wachowiakiem dalsze miejsca to Adam Wujków, Jarosław Śmieszek, Leszek Falkowski.

Czytaj dalej
   

Migawki z galerii

Przygotowanie drenażu pod płytę główną boiska piłkarskiego :: 2009 © CHEMIK - Bydgoski Klub Sportowy
Zawodnicy Legi Warszawa - Srutwa, Mielec - w natarciu :: 2009 © CHEMIK - Bydgoski Klub Sportowy
Uroczyste otwarcie Stadionu :: 2009 © CHEMIK - Bydgoski Klub Sportowy
Tak to wyglądało po otwarciu :: 2009 © CHEMIK - Bydgoski Klub Sportowy
Wszystko gotowe do pierwszego meczu :: 2009 © CHEMIK - Bydgoski Klub Sportowy
Zespół Seniorów i awans do II Ligi :: 2009 © CHEMIK - Bydgoski Klub Sportowy